Er zijn inmiddels dertien kinderen overleden aan de barre weersomstandigheden in vluchtelingenkampen in Gaza. Storm Bryon zorgt daar al enkele dagen voor hevige regenbuien en doorweekte tentenkampen.
Vandaag overleed de 29-dagen oude baby Said Asad Abedin aan ernstige onderkoeling in Khan Younis. Hiermee komt het dodental als gevolg van het extreme weer op 13, schrijft de Arabische nieuwszender Al Jazeera.
De schrijnende beelden gaan al de hele week de wereld over. Tenten waar Gazanen noodgedwongen slapen op doorweekte matrassen, kinderen in natte kleding en tenten die blank staan door de aanhoudende regen.
Amnesty International zei vandaag dat het weer niet de enige oorzaak was van de ellende. De rampspoed die de Palestijnen nu treft had volgens de organisatie voorkomen kunnen worden en is verergerd ‘door Israëls voortdurende beperkingen op de invoer van essentiële goederen voor het herstel van vitale infrastructuur’.
Volgens Al Jazeera blijft de levering van hulpgoederen ernstig beperkt. Israël heeft de invoer van voedzame producten geblokkeerd, terwijl niet-essentiële goederen wel worden toegelaten.
Ondertussen komt er ook geen schot in de volgende stap van het staakt-het-vuren, waarin Hamas moet worden ontwapend en Israel zich moet terugtrekken uit Gaza. Tot nu heeft alleen de uitruil van gevangenen en overledenen plaatsgevonden.
Sinds het staakt-het-vuren van kracht werd op 10 oktober, heeft Israël de overeenkomst minstens 738 keer geschonden, volgens gegevens van Al Jazeera.


