Rebellen uit Soedan hebben meer dan 200 burgers gedood. De door het leger gesteunde Soedanese regering spreekt zelfs van 433 doden, onder wie veel kinderen.
De aanval vond plaats in dorpen aan de Witte Nijl, zo’n 100 kilometer ten zuiden van de Soedanese hoofdstad Khartoem. Vluchtende burgers werden onder vuur genomen terwijl ze probeerden de rivier over te steken, meldt nieuwsdienst AFP. Volgens de Verenigde Naties zijn tientallen vrouwen verkracht en zijn honderden families op de vlucht geslagen.
Het conflict tussen het leger en de Rapid Support Forces (RSF) begon in april 2023 en heeft al tienduizenden levens geëist. De Verenigde Staten beschuldigen de rebellenbeweging RSF van genocide in de regio Darfur. Beide strijdende partijen worden beschuldigd van oorlogsmisdaden, waaronder standrechtelijke executies en seksueel geweld.
Volgens ooggetuigen liggen nog altijd lichamen op straat en in huizen, waar niemand bij kan. De VN waarschuwen dat acht miljoen Soedanezen op de rand van hongersnood verkeren. Bijna de helft van de bevolking lijdt aan ernstige voedseltekorten.
De VN roepen op tot uitbreiding van het wapenembargo en wil dat het Internationaal Strafhof de situatie onderzoekt. De situatie in Soedan blijft uiterst zorgwekkend, met steeds gewelddadigere aanvallen en een groeiende humanitaire crisis.