8.5 C
Amsterdam

Ook IJsland ziet af van deelname aan songfestival

Lees meer

Het aantal landen dat het Eurovisiesongfestival vanwege de deelname van Israël boycot, neemt toe. Nu heeft IJsland ook besloten zich terug te trekken, in navolging van Nederland, Spanje, Ierland en Slovenië, zo meldt het populaire Instagram-kanaal C’est Mocro.

De organisatie (EBU) heeft vorige week besloten Israël toe te laten, terwijl er veel bezwaren zijn tegen de deelname van een land dat in de afgelopen twee jaar tienduizenden Palestijnen heeft vermoord. Ondanks het staakt-het-vuren worden nog dagelijks Palestijnen gedood in de voortdurende genocide.

In Israël wordt deelname aan het muziekfestival zeer serieus genomen. Om uitsluiting te voorkomen, zette president Isaac Herzog zelfs hoge diplomaten in die actief lobbyen bij twijfelende landen. Israël wil tegen elke prijs voorkomen dat er een ‘sneeuwbaleffect’ ontstaat en heel veel landen niet meer mee willen doen. Maar nu lijkt dat toch te gebeuren met de exit van IJsland.

Ook in Portugal en België broeit het. Werknemers van de Portugese omroep zijn boos omdat zij ondanks de Israëlische deelname hebben toegezegd deel te nemen, meldt het Algemeen Dagblad. Portugal zou bij deelname bijdragen aan ‘de legitimering en normalisering van een staat die wordt beschuldigd van oorlogsmisdaden’.

Ten slotte is het onrustig in Italië. Medewerkers van de Italiaanse staatsomroep RAI vinden dat terugtrekking in deze context ‘een duidelijk teken van verzet’ zou zijn.

- Advertentie -