12.9 C
Amsterdam

Spanningen tussen India en Pakistan nemen verder toe

Lees meer

Na de aanval op toeristen in het Indiase Kasjmir beschuldigen India en Pakistan elkaar en dreigen ze met vergeldingsmaatregelen. Een militaire confrontatie tussen de twee kernmachten is nu niet meer uitgesloten, schrijft de Franse krant Le Monde.

De spanningen tussen India en Pakistan nemen toe sinds de terroristische aanval op 22 april, waarbij 25 Indiërs en een Nepalees omkwamen. Dit was de dodelijkste aanval op burgers sinds de aanslagen in Mumbai in 2008, waarbij 175 mensen omkwamen.

Een etmaal later schortte India een verdrag voor het delen van water op, kondigde de sluiting aan van de belangrijkste landgrensovergang met Pakistan, degradeerde de diplomatieke banden en trok visa voor Pakistanen in, aldus nieuwsdienst AFP.

Pakistan heeft alle visa voor Indiase staatsburgers ingetrokken die waren afgegeven onder een vrijstellingsregeling. Daarnaast zijn enkele Indiase diplomaten het land uitgezet en is het luchtruim gesloten voor Indiase vluchten, meldt BBC.

- Advertentie -