13 C
Amsterdam

Yuval Gal doet aangifte tegen Els Noort wegens antisemitisme

Lees meer

Het laatste woord over de rellen van afgelopen weekend in Den Haag is nog lang niet gevallen. Yuval Gal, nummer 15 op de lijst van Bij1 en van Israëlische komaf, heeft aangifte gedaan tegen organisator Els Noort wegens antisemitisme.

Op de Facebookpagina van zijn partij werd de aangifte met grote letters bekendgemaakt: ‘GEEN RUIMTE VOOR HAAT EN RACISME’. In hetzelfde bericht klonk ook kritiek op de media, die de relschoppers vaak aanduiden als ‘hooligans’. D66-leider Rob Jetten merkte eerder in Buitenhof al op dat er op het Malieveld geen onschuldige spreekkoren als ‘hup ADO’ of ‘hup Utrecht’ te horen waren. Het partijkantoor van D66 in de binnenstad werd die dag bovendien vernield.

Volgens een verklaring op Instagram stond de demonstratie ‘in het teken van haat en discriminatie – haat tegen Joden en tegen andere minderheden.’

Gal haalde ook uit naar rechtse politici die pro-Palestijnse activisten vaak wegzetten als ‘antisemieten’. Hij wees op het gebruik van NSB-vlaggen, Hitlergroeten en racistische en antisemitische leuzen als ‘Knker Joden’. ‘Waar zijn die politici nu om dit te veroordelen?’ aldus Gal.

Hij voegde eraan toe dat hij en anderen zich onveilig voelen. Onder het bericht krijgt hij veel steun, een enkeling vraagt zich af waarom het CIDI zich nog niet heeft uitgesproken.

- Advertentie -