7.3 C
Amsterdam

Bewapende Israëliërs opgepakt op Schiphol, twee dagen na Maccabi-rellen

Lees meer

Vorig jaar werden twee bewapende Israëliërs twee dagen na de Maccabi-rellen op Schiphol opgepakt. Maandag stond één van voor de rechter, nadat hij zes maanden vast had gezeten. Zo meldt De Telegraaf.

De twee mannen zouden na de Maccabi-rellen een Joodse delegatie hebben begeleid voor een ‘internationale organisatie’, meldt de Telegraaf. De man die terechtstaat, is de Limburgse sportschoolhouder Gabriël G. Hij is geboren in Israël en een vechtsportspecialist.

Tegenover de rechter zei G. dat hij ‘alarmerende inlichtingen uit Israël’ had ontvangen. ‘Vanwege de hoog opgelopen spanningen was er kans op een aanslag. Daarom besloot ik wapens mee te nemen. Ik heb daar nu ontzettend veel spijt van’, aldus G. in de rechtszaal.

De nieuwssite Turkinfo beticht Nederlandse media en de politiek ervan de Israëlische dreiging zes maanden lang ‘geheim te hebben gehouden’, terwijl de Marokkaanse en islamitische gemeenschap ‘lange tijd’ in het verdachtenbankje werd gedrukt.

Turkinfo vraagt zich openlijk af wat de Nederlandse reactie zou zijn als ‘een bewapende Marokkaan, Turk of andere moslim’ op Schiphol zou zijn opgepakt. ‘Waarom wordt deze man niet van terreur beschuldigd?’

- Advertentie -