8.2 C
Amsterdam

CIDI geeft stemadvies om op Israël te stemmen tijdens Songfestival

Lees meer

De pro-Israëlische lobbygroep CIDI roept op om op Israël te stemmen tijdens het Eurovisie Songfestival. ‘Help Israël zich te kwalificeren voor de grote finale van het Songfestival’, schrijft de organisatie op X.

Het Centrum Informatie en Documentatie Israël is tegenwoordig omstreden. De organisatie blijft immers de staat Israël verdedigen in deze tijden, ondanks de genocide in Gaza, het kolonistengeweld op de Westelijke Jordaanoever, de oorlog in Libanon en de racistische doodstrafwetten.

Maar met dit stemadvies lijkt er voor Europa toch een grens overschreden. Zo kreeg Israël een waarschuwing van de organisatoren van het Eurovisie Songfestival voor het ronselen van stemmen. Zal het CIDI van Nederland een tik op de vingers krijgen?

- Advertentie -