14.1 C
Amsterdam

Greta Thunberg doet nieuwe poging om Gaza te bereiken

Lees meer

‘We kijken allemaal naar de systematische uithongering van twee miljoen mensen. Een gelivestreamde genocide. De stilte van de wereld is dodelijk’, zegt de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg vanaf de boot Madleen, met medicijnen en voedsel voor Gaza.

De activiste wil via een humanitaire corridor de blokkade van Gaza doorbreken. Een maand eerder probeerde ze dat al met medestanders vanaf Malta met de boot Conscience. Maar nog voor vertrek werd de boot twee keer kapotgeschoten, vermoedelijk door Israëlische drones.

Greta Thunberg vaart op de Madleen, een boot die deel uitmaakt van de Freedom Flotilla, een vloot die vertrekt vanuit Sicilië. Ook de Ierse acteur Liam Cunningham, bekend van Game of Thrones, zou meedoen, meldt de Turkse nieuwssite Diken.

Vijftien jaar geleden werd ook al geprobeerd de blokkade van Gaza te doorbreken. Israëlische soldaten gingen aan boord van de boot Mavi Marmara en doodden tien vrijwilligers. Dit zorgde voor jarenlange spanningen tussen Turkije en Israël.

‘Deze missie is een voortzetting van die nalatenschap – een weigering om ons over te geven aan stilte, angst of medeplichtigheid. De belegering van Gaza wordt niet alleen in stand gehouden door Israëlische vuurkracht, maar ook door wereldwijde passiviteit’, staat op de website van de organisatoren van de huidige Freedom Flotilla.

- Advertentie -