De Vrije Universiteit in Amsterdam is gisteren kortstondig bezet door pro-Palestijnse demonstranten. Zij vinden dat de banden met Israëlische instellingen moeten worden verbroken, waaronder samenwerking op het gebied van defensie. De politie heeft de demonstranten uitgezet, meldt AT5, en daarbij 35 tot 40 arrestaties gemaakt.
De VU meldt tegenover AT5 dat zij ‘de vrijheid van meningsuiting en het recht op protest respecteert, maar alleen zolang dit plaatsvindt binnen de geldende huisregels en de veiligheid van studenten, medewerkers en bezoekers niet in gevaar komt.’
Volgens de universiteit vallen een bezetting en het dragen van gezichtsbedekkende kleding daar niet onder. Over de bezetting van Palestina heeft het universiteitsbestuur zich niet uitgelaten.
Tijdens de actie van de demonstranten kregen ze ook steun uit sympathiserende studenten buiten het gebouw. ‘One, two, three, four, not a conflict not a war. Five, six, seven, eight, Israel is a terrorist state’, klonk het uit hun monden op straat.
Onlangs kwam de Vrije Universiteit onder vuur te liggen vanwege het toestaan van een ‘geheime’ pro-Israëlische conferentie, waarbij ontkenners van de genocide in Gaza betrokken waren. Tien jaar geleden mocht een lezing van Justin McCarthy, ontkenner van de Armeense Genocide niet doorgaan van de VU.


