In de Verenigde Staten is het controversiële optreden van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis dodelijk geëscaleerd. Een vrouw werd in haar eigen auto doodgeschoten door een ICE-agent toen ze wegreed, zo meldt NOS.
Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken reageerde in een eerste reactie defensief. De agent zou uit ‘zelfverdediging’ hebben gehandeld. Maar dat wordt door lokale autoriteiten in twijfel getrokken. Op beelden van het incident is geen vuurgevecht of iets dergelijks te zien, waardoor geen sprake lijkt van noodweer.
De burgemeester van Minneapolis is ziedend op de Amerikaanse immigratiedienst. ‘Tegen ICE heb ik maar één ding te zeggen: rot op uit Minneapolis’, zei hij tijdens een persconferentie. ‘We willen jullie hier niet. Jullie doen precies het tegenovergestelde van het creëren van veiligheid. Mensen worden pijn gedaan. Families worden uit elkaar getrokken. Inwoners van Minneapolis die al zo lang een bijdrage hebben geleverd aan deze stad, aan onze cultuur en aan onze economie, worden nu geterroriseerd. En nu is er iemand dood. Dat komt door ICE. Daarom moeten jullie vertrekken.’
De gedode vrouw was de 37-jarige dichteres Renee Nicole Good. Ze werd een paar blokken van haar huis doodgeschoten en laat drie kinderen achter. In Minneapolis en andere steden gingen duizenden mensen de straat op om haar te herdenken. ‘Schande’, riepen de betogers.


