De Hindoeraad Nederland heeft een discriminatiemeldpunt opgezet waar mensen gevallen van discriminatie tegen hindoes kunnen rapporteren. Hindoes in Nederland ervaren in toenemende mate discriminatie. Dit lijkt verband te houden met internationale spanningen, zoals ook nu weer in Kashmir.
Dit meldt de Hindoeraad Nederland. ‘Aanleiding is de constatering van een zorgwekkende toename van vijandige opmerkingen, stereotypering en sociale uitsluiting die leden van de hindoegemeenschap ervaren – vaak in de nasleep van internationale spanningen, zoals die tussen India en Pakistan’, aldus de raad.
Het gaat vooral om haattaal op sociale media, maar er zijn ook serieuze geweldsbedreigingen, schrijft NOS. Voorbeelden van haatdragende teksten zijn dat Hindoes zich ‘nog meer in koeienurine moeten baden’ of ‘zichzelf moeten ophangen aan de slurf van die olifant’, aldus de nieuwssite.
De Hindoeraad was al langer bezig discriminatie in kaart te brengen, want tot nu toe zijn er geen officiële cijfers. Samen met de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) besloot het tot een meldpunt. Dit is vooral bedoeld om mensen het gevoel te geven gehoord te worden, maar de Hindoeraad kan ook helpen bij het nemen van vervolgstappen, zoals aangifte, schrijft het op de website.
Op het moment laaien eeuwenoude spanningen tussen India en Pakistan weer door de gebeurtenissen in Kasjmir. Op 22 april vond hier een terroristische aanslag plaats op toeristen, waarbij minstens 26 mensen het leven lieten. India verdenkt Pakistan van betrokkenheid bij de aanslag en viel Pakistan vorige week aan. Sindsdien zijn er aanvallen over en weer in het betwiste grensgebied.